Spravodajstvo​​Xbox

Microsoft nám už o niekoľko hodín predstaví nový Xbox Scarlet. Fanúšikom poslal „zakódovaný“ odkaz

Svetová výstava E3 2019 je v plnom prúde a svetoví vývojári hier a výrobcovia herných konzol a herného príslušenstva predstavujú novinky ako na výrobnom páse. Podobne je na tom aj spoločnosť Microsoft, teda najmä divízia Xbox, ktorá má naplánovaný svoj hlavný event na 22:00 hodinu nášho času. Podľa najnovších správ priamo od Xboxu môžme usúdiť, že si pre nás opäť chystá obrovské novinky. 

Xbox Scarlet je na ceste

O evente Xboxu na výstave E3 2019 sme v posledných týždňoch moc nepočuli. Už zopár mesiacov sa povrávalo o novej generácii Xboxu, ktorej predstavenie bolo doposiaľ v nedohľadne. Z útrob spoločnosti neunikali žiadne zásadné informácie o prípadnom predstavení novej generácie hernej konzoly, no aktuálne to vyzerá tak, že aspoň čiastočné predstavenie novej generácie je naozaj za rohom. Xbox totižto prvú nápovedu schoval priamo do svojich príspevkov na sociálnej sieti Twitter.

Na obrázkoch z posledných Tweetov sa totižto nachádza tajná správa, ktorú nechceli ľudia z Xboxu vypustiť klasickým spôsobom. Reč je o trojici záhadných kódových označení, ktoré sa nachádzajú v pozadí obrázkov. Ak si ale označenia R255, G36 a B0 spojíme dokopy, dostaneme špeciálnu farbu, ktorá nesie označenie Scarlet. Všetci fanúšikovia Xboxu určite tušia, čo môže toto označenie znamenať.

Označenie Scarlet totižto patrí práve novej generácii hernej konzoly Xbox. Podľa všetkého však ide o sumárne označenie novej generácie, ktorá bude pozostávať z dvoch rozdielnych zariadení. Výkonnejšou konzolou má byť konzola s označením Anaconda, pričom slabšia a zároveň lacnejšia konzola aktuálne nesie označenie Lockhart. Očakáva sa,  že práve výkonnejšia konzola Anaconda bude priamym konkurentom nového PS5 od Sony, ako aj konkurentom hernej streamovacej služby Google Stadia, ktorá ponúka neuveriteľný grafický výkon až 10,7 teraflops.

Chcete si predstavenie noviniek od Xboxu pozrieť naživo? Ako sme už spomínali, hlavná konferencia by sa mala začať už dnes o 22:00 nášho času. Priamy prenos je možné pozerať na viacerých platformách, no zrejme najjednoduchšou voľbou je sledovanie priamo na Youtube.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close