TECH

Microsoft nám ukázal „budúcnosť“, predstavil nové inteligentné vyhľadávanie

Microsoft počas včerajšieho dňa ukázal nové inteligentné vyhľadávanie „Visual Search“, ktoré je poháňané vyhľadávačom Bing. Dostupné je na platformách Android a iOS prostredníctvom aplikácií Bing a Microsoft Launcher (Android) pre americký región. Ako už asi tušíte tak nové inteligentné vyhľadávanie funguje na princípe zoskenovania konkrétneho predmetu, ktorý chcete vyhľadať. O všetko ostatné sa postará už inteligentný algoritmus.

Visual Search v praxi

Jediné čo musíte urobiť je nasmerovať kameru na objekt a následne ho vyznačiť na fotografii. Potom na pozadí prebehne vyhľadávanie a vám sa zobrazia výsledky. Ak by ste chceli túto novinku vyskúšať tak momentálne nie je v našom regióne dostupná, ale zúfať nemusíte. Postači vám zmeniť región na USA a následne budete mať túto funkcionalitu dostupnú.

Zdroj: Bing

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close