SpravodajstvoWindows

Microsoft možno plánuje predstaviť 3 nové verzie Windowsu. Pravdepodobne sa to dotkne aj Európanov

Microsoft niekoľko dní dozadu omylom vypustil Windows 10 Build 16212, ktorý mnohým používateľov spôsoboval problémy v podobe opakovaných reštartov zariadenia. Microsoftu sa na to podarilo reagovať až s niekoľkohodinovým oneskorením kedy prostredníctvom svojho blogu napísal čo sa stalo a ako aj napraviť spôsobené nepríjemnosti.

Táto chaotická situácia bola  pre mnohých nočnou morou,  a pre druhých možnosťou ako nahliadnuť do plánov spoločnosti. Medzi druhú skupinu používateľov patrí aj AndItsTito (Twitter účet), ktorý v rámci Buildu objavil 3 rôzne konfigurácie.

  • Windows 10 Pro for Advanced PCs
  • Windows 10 Pro N for Advanced PCs
  • Windows Server 2016 ServerRdsh

Podľa portál MSPU „Windows 10 Pro for Advanced PCs“ je verzia Windowsu, ktorá bola predtým označovaná ako „Windows 10 Pro for Worksations“. Ak je tomu skutočne tak, znamená to, že nový SKU by mohol byť optimalizovaný pre viac jadrové počítače využívané hlavne podnikovými používateľmi. N verzia Windowsu by mala byť údajne komerčnou verziou pre európske krajiny, kde je Microsoft povinný poskytovať už niekoľko dekád bezplatný multimediálny prehrávač . Posledná verzia Windowsu ako asi tušíte by mala byť určené pre Windows servery.

Zdroj: Neowin.net , AndItsTito (Twitter)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Windows Windows 10

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close