fbpx
Spravodajstvo

Microsoft možno čoskoro vo Windows 10 premenuje Windows Store na Microsoft Store

Na svojej udalosti #MicrosoftEDU Microsoft ohlásil množstvo nových produktov pre užívateľov, ktorí majú niečo spoločné so vzdelávaním. V najbližšej dobe plánuje spoločnosť premenovať obchod Windows Store vo Windows 10. Spoločnosť nedávno aktualizovala dokumentáciu pre Windows Store v sekcii podnikanie a vzdelávanie, ktorá zmení svoj názov na Microsoft Store.

Zatiaľ len pre Business a Education zákazníkov

Ak by ste mali pocit, že sa jedná o chybu, nie je to tak pretože Microsoft Store sa spomína na viacerých miestach dokumentácie na oficiálnom webe spoločnosti. Zmena zatiaľ zasiahla iba Business a Education zákazníkov. Avšak pravdepodobne je len otázkou času, kedy Microsoft premenuje Windows Store na Microsoft Store pre všetkých užívateľov. Po tomto zlúčení stránok môžete teraz nakupovať aplikácie aj produkty, ako napr. Surface, z toho istého webu.

Zatiaľ nie je stopercentne známe, či technologický gigant naozaj plánuje zaviesť nový názov pre obchod aj pre bežných zákazníkov, takže v tomto momente o tom môžeme iba polemizovať. Zlúčenie obchodov do jedného však vyzerá byť dobrým ťahom, keďže tak používatelia budú môcť vybaviť viacero vecí na jednom mieste. Predstavte si, že si predplatíte Office 365, kúpite nový Surface a ešte do tohto zariadenia aj získate aplikácie z jedného centralizovaného obchodu. Dobrý nápad, čo poviete?

Zdroj: docs.microsoft.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close