AplikácieWindows 10

Microsoft mal s aplikáciou Groove Music naozaj veľké plány. Prečo ju nakoniec opustil?

Aplikácia Groove Music prešla v posledných rokoch viacerými zmenami. Tým máme na mysli nie len premenovanie z predošlej verzie Xbox Music, ale aj zmenou dizajnu. S nástupom iných streamovacích služieb ale Groove Music strácala stále viac a viac používateľov, kvôli čomu musel Microsoft pristúpiť k ráznemu kroku. Všetky online služby aplikácie Groove Music ešte minulý rok ukončil, jej predplatiteľov presunul na Spotify a aplikáciu z mobilných zariadení úplne vymazal. Toto ale nebol pôvodný plán Microsoftu. Jeho prvotné plány vyzerali úplne ináč a chcel z nej spraviť vynikajúcu online službu, ktorá by pomocou hudby spájala hudobných nadšencov.

Groove Music Session – vytvorte si svoju párty/rádio a zdieľajte hudbu s priateľmi

Prvotným plánom Microsoftu bolo vytvorenie služby Groove Music Session. O tejto službe sa v spoločnosti uvažovalo ešte v roku 2016, no ku používateľom sa nikdy nedostala. Groove Music Session mala umožniť každému používateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný DJ set, ktorý by mohol naživo zdieľať so svojimi priateľmi, poprípade by si mohol vytvoriť vlastné online rádio.

Zdroj: aggiornamentilumia.it

Služba Groove Music Session mala byť pôvodne dostupná na všetkých zariadeniach s operačným systémom Windows 10, no aj na smartfónoch s Androidom a iOS. Služba, vďaka ktorej by ste si vytvorili párty s kamarátmi aj keď ste tisíce kilometrov od seba, mala taktiež ponúknuť aj radio-chat, vďaka čomu by mohli všetci účastníci „streamu“ medzi sebou komunikovať a zdieľať svoje pocity.

Zdroj: aggiornamentilumia.it

Dôvody zániku sú jednoznačné

Oficiálny dôvod, prečo Microsoft opustil aplikáciu Groove Music známy nie je, no za jej úpadkom stojí zrejme slabá populárnosť aplikácie. Trh so streamovacími službami ponúka viaceré konkurenčné aplikácie, ktoré svojimi službami a croos-platform podporou výrazne predbehli Groove Music. Aj keď mal Microsoft obrovské množstvo financií na stály beh tejto služby, z mesačného predplatného by ju jednoducho nepokryl a z dlhodobého hľadiska by to jednoducho nemalo zmysel.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Microsoft)

Tagy
Close
Close