SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft kupuje sociálnu sieť Linkedin. Tipnete si cenu?

V Redomnde sa včera diali veľké veci, Microsoft sa rozhodol totiž podľa odhadov investovať 26,2 miliardy dolárov do kúpy sociálnej siete Linkedin, mimochodom Microsoft za jednu akciu ponukol až 196 dolárov, čo predstavuje takmer 50% na viac ako bola hodnota akcie počas minulého piatku. Samotná akvizícia by mala prebehnúť do konca tohto roka.

Microsoft avšak neplánuje „veľké“ zmeny v rámci organizácie Linkedin, na čele naďalej zostane CEO Jeff Weiner, avšak ktorému pribudne jeden nadriadený a to CEO Microsoftu Satyu Nadella.

Tí, ktorí nepoznajú túto sociálnu sieť, tak sa jedná o najväčšiu profesijnú sieť na svete s viac ako 433 miliónmi používateľov, ktorá nie len že slúži na prezentovanie samých seba v pracovnom živote, ale je aj častokrát využívaná aj samotnými HR zamestnancami na vyhľadávanie potenciálnych zamestnancov.

microsoft linkedin_2

Nadella na margo akvizície povedal:

„Tím LinkedIn sa rozrastá vo fantastický biznis, ktorí spája profesionálov po celom svete. Spoločne môžeme rast LinkedIn urýchliť, rovnako Tak ako aj rast Microsoft Office 365, a POMOCť Tak každému človeku ako aj organizáciam na svete.“

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close