NovinkyWindows 10

Microsoft konečne opraví notorický problém so zobrazovaním „J“ v Outlooku

Možno to poznáte, ak komunikujete s niekým kto využíva populárny Outlook tak môžete v e-mailoch zahliadnuť častokrát znak „J“. Po dlhšom uvažovaní určite zistíte, že autor správy namiesto spomínaného znaku chcel napísať niečo iné – smajlíka.

Zdroj: businessinsider

Tento problém má pôvod ešte v roku 2010 a je spôsobený využívaním vlastného písma Wingdingsm, ktoré sa v rozhraní aplikácie Outlook zobrazuje správne, ale v aplikáciách tretích strán tomu už tak nie je.

Microsoft sa konečne na tento problém rozhodol reagovať a to tým spôsobom, že nahradí vlastnú verziu písma štandardizovanými znakmi sady emoji, ktoré dnes nájdeme v podstate v každej platforme či prehliadačoch, aplikáciách, hrách,…

Prví, ktorí sa tohto problému zbavia budú používatelia Office 365, pre ktorých by mala byť čoskoro dostupná aktualizácia aplikácie Outlook, ktorá neskôr bude sprístupnená aj pre ďalších používateľov.

Zdroj: Businessinsider, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close