SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Microsoft končí s podporou nástroja na výrobu aplikácií

Microsoft v piatok oznámil, že končí s podporou aplikácie Windows App Studio. Pre tých, ktorým to veľa nehovorí, táto aplikácie je predovšetkým známa vďaka tomu, že umožňuje každému vytvoriť Windows 10 aplikáciu v priebehu pár minút. Nechýba tu ani možnosť získavať dáta zo zdrojov ako Facebook, Twitter, alebo z iných API, ktoré komunita vytvorila. Je to ten najjednoduchší spôsob na vytvorenie aplikácie pre všetky zariadenia s operačným systémom Windows, ktorú následne môžete zdielať vo Windows Store, alebo ju ďalej využívať pre osobné účely.

Naneštastie, od 15. júla nebudú môcť noví užívatelia využiť služby tejto aplikácie. Od 15. septembra nebude fungovať editor aplikácií a od 1. decembra prestane táto aplikácia kompletne fungovať. Microsoft odporúča, aby si starí užívatelia zálohovali všetky existujúce projekty a dáta.

Tento počin Microsoftu pravdepodobne kvôli tomu, že príde nová aplikácia. Nový Windows Template Studio je nový projekt z dielne giganta, ktorý má priniesť oveľa viac funkcií, má byť komplexnejší a budete potrebovať aspoň základy programovanie, pretože to nebude len obyčajný WYSIWYG editor.

zdroj: mspoweruser.com

zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close