SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Takto Microsoft Kinect pomáha liečiť pacientov!

Technológie od Microsoftu sa používajú aj na liečenie pacientov. 15 miliónov ľudí má ročne mozgovú príhodu, no 5 miliónov pacientov v jej dôsledku zostane navždy invalidných. Týmto pacientom sa odporúča fyzická liečba, aby znovu získali stratenú funkciu končatín a zlepšila sa tak ich kvalita života. Jej cieľom je znížiť poškodenie a tiež pomáha jednotlivcom získať pohyblivosť.

Rehabilitácie sú však príliš nákladné pre väčšinu pacientov. Mnoho z nich si ich nemôže finančne dovoliť. Vzhľadom na to je potrebná cenovo efektívna a prístupná domáca terapia. Riešenie spočíva v inovatívnych softvéroch a zariadeniach, ako sú aj snímače Kinect od Microsoftu.

Univerzálna rehabilitačná hra

Vedci z Ohio State University vyvinuli terapeutickú hru s názvom Recovery Rapids, ktorá používa Kinect na sledovanie pohybu pacienta. Recovery Rapids je založená na pohybovej terapii vyvolávajúcej obmedzenie. Na rozdiel od iných techník, vyvolanie obmedzenia odrádza použitie nepostihnutej končatiny a zameriava sa na intenzívne používanie oslabenej končatiny k dokončeniu niektorých úloh. Kým sa zlepšenie dosiahnuté týmto spôsobom znižuje tým viac, čím je pacientova končatina postihnutá, metóda je stále účinná pre široké spektrum ľudí a podporuje zotavenie. Vzhľadom na to, že liečba obmedzením je prospešná pre mnoho ľudí, jej použitie k vytvoreniu univerzálnej rehabilitačnej hry je správna voľba.

Senzor Kinect hrá dôležitú rolu, pretože analyzuje pohyby pacienta a replikuje ich na monitore. Pacient tak môže vidieť, čo robí a korigovať svoj pohyb v závislosti od spätnej väzby. Možno tiež upraviť intenzitu hry v závislosti od pokroku, ktorý pacient urobil. Ak niekto vyžaduje špecifické alebo náročnejšie pohyby, v Recovery Rapids sa to dá nastaviť. Pacienti si tiež môžu upraviť nastavenia aj sami.

Zdroj: mspoweruser.com

Recovery Rapids je len jedným príkladom toho, ako Microsoft zariadenia vplývajú na zlepšenie kvality života ľudí po celom svete. Vzhľadom na smerovanie spoločnosti do zdravotníctva je teraz v jedinečnej pozícii, aby drasticky zmenila zdravotnícky priemysel. Microsoft by sa mal zamerať na rozvoj cenovo dostupných produktov, ktoré sú vybavené impozantným radom senzorov. Výskumníci pre nich určite nájdu využitie. Kto by si bol pomyslel, že by videohra jedného dňa mohla pomôcť pri liečbe poškodenia mozgu? Dúfajme, že Microsoft sa chopí tejto príležitosti a v budúcnosti uvidíme ako jeho výrobky pomáhajú jednotlivcom v boji aj s inými chorobami.

Zdroj: MSpoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Microsoft microsoft kinect rapid recovery
Close
Close