Spravodajstvo

Microsoft je znovu na súde. Dôvodom má byť využitie cudzích patentov na smartfónoch Lumia 950 / 950 XL

Podľa informácií zverejnených na stránke Reuters.com, sa redmondský gigant opäť ocitol na súde. Problémom je zrejme použitie niektorých technológií, ktoré si nechala patentovať ešte v roku 2010 spoločnosť Lemaire Illumination Technologies LLC. Patenty sa týkajú LED diód, ktoré sa nachádzajú na celkom populárnych a vydarených smartfónoch – Lumia 950 a Lumia 950 XL.

Patenty spoločnosti Lemaire Illumination Technologies LLC sú využívané na vyššie spomínanom „blesku“. Ten je na smartfónoch Lumia 950 a 950 XL zostavený až z 3 samostatných LED diód, ktoré spoločne dokážu čiastočne meniť farbu blesku a vytvárať špeciálne efekty pri vytváraní fotografií. Patent je na stránkach patentového úradu zapísaný pod názvom „Apparatus and method for pulsed L.E.D. illumination“, takže aparát a metóda pre impulzívne LED osvetlenie. V priloženej správe ku patentu sa nachádza množstvo informácií o spomínaných LED diódach a ich špeciálnom využívaní, no pre nás je najpodstatnejšie využívanie rozdielneho napätia, pre vytváranie iných farebných odtieňov blesku. Bližšie ide o patenty:

  • 9,119,266 – Pulsed L.E.D. illumination apparatus and method – LED prístroj využívajúci pulzujúce osvetlenie a jeho metódy.
  • 6,095,661 – Method and apparatus for an L.E.D. flashlight – metódy a aparát pre LED blesk.
  • 6,488,390 – Color-adjusted camera light and method – Farebne nastaviteľný blesk a metódy.

Podobnú žalobu má na krku aj spoločnosť LG

Microsoft podľa spoločnosti Lemaire Illumination Technologies LLC porušuje presne tieto 3 patenty. Spoločnosť sa s Microsoftom súdi na okresnom súde v meste Marshall, Texas v USA. Podobný prípad prednedávnom postihol aj spoločnosť LG, ktorá bola spoločnosťou Lemaire Illumination Technologies LLC taktiež nahlásená a spory sa ešte stále nevyriešili.

Zatiaľ nieje známe, čo je cieľom spoločnosti Lemaire Illumination Technologies LLC, no určite sa zhodneme na tom, že prípadné odškodné sa bude niesť zrejme v miliónových čiastkach. V tomto prípade by percentuálny podiel z predajov smartfónov nemal žiadny zmysel, keďže Microsoft tieto smartfóny už oficiálne prestal predávať a celkové zisky platformy Windows Mobile sú už teraz tak nízke, že sa ich spoločnosť rozhodla neuvádzať v správach o príjmoch.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close