SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft investuje do umelej inteligencie, kupuje spoločnosť Maluuba

Umelá inteligencia je budúcnosť a vie to aj samotná spoločnosť Microsoft, ktorá v týchto dňoch investuje nemalé peniaze do kanadskej startup firmy Maluuba, ktorá sa venuje spracovávaniu reči.

Microsoft vie prečo investuje do startupu Maluuba

Spoločnosť Maluuba, hoci patrí medzu startup spoločnosti s relatívne krátkou históriou tak sa jej aj napriek tomu podarilo uspieť vo viacerých smeroch. Príkladom môže byť vytvorenie systému umelej inteligencia, ktorý dokáže čítať a chápať text porovnateľné so schopnosťami človeka. V rámci tejto akvizície Microsoft však nezískava len samotnú technológiu, ktorá konkuruje a v niektorých prípadoch prebieha aj spoločnosti ako su Google či Facebook v danej oblasti, ale aj ľudský kapitál v podobe Yousha Bengioma, ktorý patri medzi najväčšie osobnosti v oblasti hĺbkového učenia. Yousha sa touto akvizíciou stane poradcom pre divíziu umelej inteligencie spoločnosti Microsoft.

Pevne veríme, že Microsoftu sa podarí integrovať tento systém v budúcnosti aj do hlasovej asistentky, prípadne inej technológie, ktorá by mohla pozitívne ovplyvniť náš používateľov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close