Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft Imagine Cup a technológie študentov

Tohtoročnú študentskú súťaž pod názvom Microsoft Imagine Cup vyhral mladý tím z Rumunska. Nevyhlasuje ju nikto iný než Microsoft a je zameraná na technológie vytvorené študentmi.

Microsoft Imagine Cup a najlepšie tímy

Traja študenti z univerzity v Bukurešti predviedli svoje zariadenie v piatok na americkej strednej škole. Tím ENTy (z anglického ear, nose, throat – ucho, nos, hrdlo) vytvoril malé zariadenie, ktoré po krátkom teste zobrazí pacientovu rovnováhu a držanie tela. Lekár týmto dokáže určiť stav jeho vnútorného ucha.

„Medicína je plná zastaralej a drahej technológie, ktorú si nie každý môže dovoliť,“ uviedla počas prezentácie Flavia Oprea, produktová vývojárka tímu.

Súťaž Microsoft Imagine Cup funguje už 14 rokov a jej cieľom je povzbudiť študentov, aby využívali softvér na účely sociálnej zmeny a inovácie.

„Softvér je dnes súčasťou života každého z nás… Je súčasťou štruktúry toho, čomu sa venujeme,“ povedal na šampionáte Steve Guggenheimer, korporátny vice prezident Microsoftu. „A vy všetci máte príležitosť použiť tento softvér, vziať svoj sen a premeniť ho na realitu.“

Microsoft Imagine Cup
Tím ENTy, zdroj: Microsoft blog

Tím ENTy bol zapojený do súťaže vďaka inému – hernému tímu pod názvom PH21 z univerzity v Thajsku. Tento vytvoril puzzle hru, ktorá hráčovi umožňuje „skočiť“ z prítomnosti do minulosti a budúcnosti.

Ďalším tímom bol Tím Amanda z univerzity v Grécku. Ich projekt bol zameraný proti šikane a inšpirovaný bol Amandou Todd, tínedžerkou, ktorá sa stala obeťou šikany a v roku 2012 spáchala samovraždu.

Za pomoci virtuálnej reality tím Amanda sprevádza používateľa rôznymi situáciami šikany a meria jeho reakcie na ne pomocou smartových hodiniek Microsoft Band. Tím dúfa, že ich vynález sa stane súčasťou technológie hodiniek a headsetu HoloLens od Microsoftu.

„Každý rok sú študentské projekty čoraz viac pôsobivé,“ uviedol Guggenheimer po súťaži. „Vyzerá to tak, že táto generácia nám to vráti mnohými spôsobmi.“

Každý z troch tímov vyhral 50 tisíc dolárov. Tím ENTy ešte navyše čaká mentoringové stretnutie s vedúcim z Microsoftu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close