SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft bude hosťovať prvý veľtrh práce pre kandidátov s autizmom

Microsoft oznámil svoje plány zamestnať ľudí s autizmom na plný úväzok už pred dvoma rokmi pre pozície situované v Redmonde. Microsoft má teraz netradičný proces prijímacieho pohovoru, ktorý umožňuje kandidátom s autizmom preukázať svoje schopnosti v komfortnom a podpornom prostredí. Microsoft zdôraznil, že zaznamenal veľký úspech najímaním softvérových inžinierov, dátových vedcov a iných pozícií v celej spoločnosti, ktorí pracujú na produktoch a službách ako je Azure, Cortana, HoloLens, Office, Windows, Xbox a ďalších.

Stretnutia s rôznorodými firmami

Zdroj: unsplash.com

Microsoft oznámil svoje sponzorstvo druhého ročníka veľtrhu práce Autism @ Work Summit tento mesiac. Táto udalosť zhromaždí rôznorodú skupinu podnikov v mnohých odvetviach, aby propagovala najímanie jedotlivcov s autizmom. Microsoft tiež plánuje hostiť prvý veľtrh virtuálnej kariéry Autism @ Work pre kandidátov s autizmom. Spoločnosti, vrátane AT&T, EY, Ford, HPE Dandelion, JP Morgan Chase, Microsoft, NCR a SAP budú mať virtuálne pracovné kabínky kde budú pracovať online zamestnávatelia. Kandidáti sa môžu stretnúť s personalistami v spoločnostiach a klásť im otázky, diskutovať o otvorených pozíciách a prijímať žiadosti. Ako súčasť veľtrhu kariéry tu budú zamestnanci LinkedIn hostiť stretnutie vo „virtuálnom divadle“ o tom, ako si vytvoriť dobrý profil, aby ste sa zamestnali. Záujemcovia sa môžu registrovať na túto akciu tu.

Zdroj: Microsoft Blogs

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky