SpravodajstvoWindows

Microsoft hlási zmeny ohľadne Cortany

Microsoft včera ohlásil niekoľko zmien, ktoré sa týkajú hlasovej asistentky Cortany, avšak či ich môžeme pokladať za krok v pred posúďte sami.

Včera, na oficiálnych stránkach Microsoftu sa objavilo nové vyhlásenie, ktoré hovorí o tom že využívanie Cortany bude možné len prehliadačom Microsoft Edge a cez vyhľadávač Bing. Údajný dôvod tejto zmeny je, že Cortana dokáže poskytnúť presné dáta a informácie v závislosti od integrácií jednotlivých prvkov, a aplikácie tretích strán to znemožňujú.

“Bohužiaľ, ako sa Windows 10 rozrastá, tak sme videli niektoré programy ako obchádzajú systém Windows 10 a presmerúvavajú vaše vyhľadávania iným spôsobom, ktorým nebola navrhnutá hlasová asistentka Cortana…”

S ohľadom na túto skutočnosť Microsoft vydal vyhlásenie, v ktorom sa píše:

„Začínajúc dnešným dňom, aby sme zabezpečili plnohodnotné vyhľadávanie pre Windows 10, Microsoft Edge bude jediným prehliadačom prostredníctvom ktorého bude prebiehať vyhľadávania cez Cortanu.“

Zdroj: Microsoft blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close