Spravodajstvo

Microsoft finišuje práce na Windowse 10

Podľa portálu Neowin.net je  v redmontskom sídle Microsoftu „horúco“ a to z dôvodu, že Microsoft údajne finišuje práce na pripravovanom Windowse 10, ktorý má oficiálne prísť na trh ku koncu tohto mesiaca,.

Na Windowse 10 Microsoft pracuje už niekoľko rokov, ktorý originálne niesol názovThreshold“ a mal nadväzovať na súčasný Windows 8.1. Dnes už vieme, že Windows 10 nebude „obyčajným“ nasledovníkom svojho predchodcu, ale prinesie viacero pokrokových noviniek, o ktorých sa nám v minulosti ani nezdalo (napr. funkcionalita Continnum, podpora HoloLens, hlasová asistentka Cortana,…).

Tento týždeň by mal Microsoft ukončiť vnútorné testovanie Windowsu 10 a následne by sa mal dostať do distribučnej siete, prostredníctvom ktorej sa dostane ku koncovým používateľom 29. júla. Avšak to, že Microsoft finišuje práce s Windowsom 10 neznamená, že sa jedná o finálny produkt ako sme boli na to zvyknutí pri predošlých systémoch (napr. Windows Vista, Windows XP,…). Už teraz totiž vieme, že Microsoft pracuje na aktualizácii „Redstone“, ktorý príde v priebehu budúceho roka (pozn. redakcie: ak vás viac zaujíma aktualizácia Redstone tak si o nej môžete viac prečítať v tomto článku). Tak isto podľa dávnejších vyjadrení popredných predstaviteľov Microsoftu, Windows 10 by mal byť posledným operačným systémom od tejto americkej spoločnosti, totiž Microsoft už nebude vydávať nové systémy, ale Windows 10 bude držať pri „živote“ prostredníctvom pravidelných aktualizácií.

Windows 10 by mal prísť ku koncovým používateľom 29. júla a dostupný bude bezplatne pre vlastníkov verzií Windowsu 7 a 8.1.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close