AplikácieWindows

Microsoft potvrdzuje, že prehliadač Edge bude využívať engine z prehliadača Google Chrome

Zhruba týždeň dozadu sme vám priniesli informácie týkajúce sa toho, že Microsoft pracuje na projekte „Anheim“. Za týmto projektom sa mali skrývať práce na internetovom prehliadači z kuchyne Microsoftu, ktorý má byť postavený na engine Chromium, ktorý je jadrom prehliadača Google Chrome.

Spoločnosť v týchtodňoch tieto fámy kolujúce zákulisím oficiálne potvrdila. Microsoft verí, že týmto krokom zvýši komfort používateľov s prehliadaním internetu prostredníctvom ich prehliadača. Zmeny do praxe by sa mali začať zavádzať začiatkom budúceho roka.  

Tento krok spoločnosti Microsoft samozrejme uvítal aj samotný Google.

„Chrome už od začiatku je šampiónom otvoreného webu a vítame krok spoločnosti Microsoft, ktorá sa stane prispievateľom do komunity Chromium. Tešíme sa naspoluprácu so spoločnosťou Microsoft a komunitou webových noriem, aby sme podporili otvorený web, podporili výber používateľov a priniesli skvelé zážitkyz prehliadania. „

Pre používateľov to znamená, že engine prehliadača Microsoft Edge bude postavený na rovnakých základoch ako Google Chrome a ďalšie prehliadače. Vo výsledku to znamená, že prehliadanie webstránok sa stane jednotnejším. Vývojári totiž nebudú musieť vyvíjať webstránky pre viacero prehliadačov s rôznymi typmi jadra.

Zdroj: Microsoft blog, MSP

TIP  Funkcia Sets, po ktorej bažia mnohí používatelia sa opäť raz na dobro vytratila z rozhrania testových verzií Windowsu

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close