RecenzieTECHNOLÓGIEWindows

Microsoft Edge vám ušetrí o 53 % viac energie ako Chrome, Firefox a Opera

Microsoft nás chce presvedčiť, že ich prehliadač Edge poráža konkurenciu na viacerých frontoch a jedným z nich je aj životnosť batérie v mobilných zariadeniach, kde hovorí že je míľové kroky pred konkurenciou.

Ako na videu nižšie môžete vidieť Microsoft sa rozhodol otestovať náročnosť internetových prehliadačov Google Chrome, Firefox, Opera a samozrejme prehliadač Edge ako vplývajú na životnosť batérie jednoduchým testom – streamovaním videa vo vysokom rozlíšení.

Test prehliadačov Microsoft Edge, Google Chrome, Mozzila Firefox a Opera

Výsledky testu pri tom nie sú vôbec zanedbateľné, najhoršie dopadol internetový prehliadač Google Chrome, ktorý vydržal „len“ 4 hodiny a 19 minút prehrávania videa, tretím bol internetový prehliadač Mozzila Firefox s výsledkom 5 hodín a 19 minút, druhú priečku obsadila Opera s 6 hodinami a 18 minútami a absolútnym víťazom sa stal internetový prehliadač Microsoft Edge s 7 hodinami a 22 minútami.

Čo hovoríte na výsledky vy? Ktorý internetový prehliadač používate?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close