APLIKÁCIE A HRYWindows

Microsoft potvrdil, že nový prehliadač Edge bude podporovať rozšírenia z Google Chrome

Spoločnosť Microsoft dnes potvrdila, že keď sa jej prehliadač Edge presunie na renderovací systém Chromium, ktorý používa jeho hlavný konkurent Chrome, budú môcť používatelia nainštalovať rozšírenia pre prehliadač Google Chrome.

Rozšírenia sú malé doplnky pre prehliadač Chrome, ktoré prinášajú ďalšie funkcie, ako je Adblock, VPN, správa hesiel a oveľa viac. Edge mal svoje vlastné rozšírenia, ale výber bol veľmi obmedzený v porovnaní s obrovskou a neustále rastúcou kolekciou rozšírení Google Chrome.

Stále bližšie a bližšie k Chromu

Podporou rozšírení prehliadača Chrome v budúcej verzii aplikácie Edge založenej na Chromium, sa spoločnosť Microsoft bude zaoberať jednou z najväčších nevýhod svojho webového prehliadača pri súťažení s prehliadačom Google Chrome.

Začal sa začarovaný kruh, v ktorom sa vývojári vďaka popularite Chrome sústredili na vytváranie rozšírení pre prehliadač Chrome a zanedbávali Edge. To povzbudilo ľudí, aby prešli na prehliadač Google Chrome kvôli jeho dodatočným funkciám.

Aký je plán Microsoftu ?

Budúca verzia aplikácie Edge, ktorá je schopná využiť rozšírenia pre prehliadač Chrome, môže povzbudiť ľudí, aby sa držali predvoleného webového prehliadača v systéme Windows 10 a môžno dokonca presvedčiť používateľov prehliadača Chrome, aby pri kúpe nového počítač okamžite neinštalovať konkurenčný web browser.

Správy nie sú presné týkajúce sa presunu na Chromium ,ale prostredníctvom redakčného príspevku od Kylea Aldena , projektového manažéra Edge, nám potvrdili , že „Naším zámerom je podporovať existujúce rozšírenia prehliadača Chrome“.

UWP aplikácie ohrozené nie sú

V tomto príspevku Alden tiež ubezpečil používateľov a vývojárov aplikácií UWP (Universal Windows Platform), ktoré sú navrhnuté tak, aby pracovali na EdgeHTML, že nedôjde k náhlemu znefunkčneniu týchto aplikácií: „Existujúcich aplikáciach UWP (vrátane PWA v obchode) budú sa naďalej používať EdgeHTML / Chakra bez prerušenia … Očakávame, že ponúkneme nový WebView, ktorý si môžu aplikácie vybrať na základe nového renderovacieho engine. „

Je to dobrý krok pre spoločnosť Microsoft, pretože nám prináša zblíženie Edge a Chrome, pokiaľ ide o podobné funkcie. Existuje však nebezpečenstvo, že Edge jednoducho prechádza do klonu Chrome a zníži počet alternatívnych prehliadačov pre ľudí, ktorí nechcú používať webový prehliadač od spoločnosti Google.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Edge Google Chrome UWP Windows 10
Close
Close