NovinkyTECHWindows 10

Microsoft Edge rástol, ale darilo sa hlavne prehliadaču Chrome

Internetový prehliadač Microsoft Edge (ďalej už len ME) získal v poslednej dobe viacero užitočných funkcionalít a to hlavne vďaka Výročnej aktualizácii Windows 10. Všimli si to aj samotní používatelia.

Internetový portál Netmarketshare.net zameraný na zbieranie štatistických dát totiž prišiel s najnovším reportom, z ktorého je možné vyčítať rast popularity prehliadača ME, ktorého trhový podiel  od októbra 2015 narástol na  5,16% z 2,67 % podielu.

Tatko sa darilo jednotlivým internetovým prehliadačom za posledných 11 mesiacov

Na druhej strane však treba povedať, že sa darilo aj prehliadaču Google Chrome, ktorý rástol najvýraznejšie za sledované obdobie, a to z 31,12 % podielu na 53,97% trhového podiel. Tomuto úspechu vďačí hlavne prehliadaču Internet Explorer, ktorého popularita výrazne klesla, a to z 48,20% trhového podielu na 27,38% podiel. Ostatné browsery tak isto zaznamenali pokles na popularite.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close