SpravodajstvoWindows

Microsoft Edge rastie na úkor konkurencie. Má sa Chrome obávať o svoju pozíciu?

Rástol aj internetový prehliadač Chrome. Trhový podiel však stratili prehliadače Firefox a Internet Explorer

Posledné mesiace môžeme vidieť, že Microsoft výrazne zintenzívnil práce na prehliadači Edge. Mohli sme čítať napríklad o automatickom generovaní prihlasovacích hesiel, automatickom upozorňovaní na únik prihlasovacích údajov v jednotlivých službách a podobne. Na druhej strane však treba povedať, že si získal aj extra negatívnej pozornosti v súvislosti s inštalovaním prehliadača do počítačov s Windows 10 bez vedomia používateľov.

Microsoft Edge rastie na úkor konkurencie. Chromu však používateľov neubudlo

Hoci mnoho ľudí negatívne zobralo, že Microsoft manuálne inštaloval prehliadač do počítačov s Windows 10, tak aj napriek tomu sa môže pochváliť lepšími číslami. Dáta portálu netmarketshare.com ukazujú, že Microsoftu Edge rastie na úkor konkurencie.

Ako môžete vidieť nižšie, tak aj naďalej je dominantným prehliadačom Google Chrome, ktorý pokrýva 69,25% trhu, avšak Microsoft podrástol už na 10,22%. Začiatkom roka pritom Edge pokrýval len 7,02%. Paradoxne sa však Microsoftu nepodarilo podrásť na úkor hlavnej konkurencie, prehliadaču Chrome, ale na úkor prehliadačov ako Firefox, ktorý stratil v porovnaní s úvodom roku viac ako 1% trhu, či Internetu Explorer, ktorý stratil viac ako 2%.

Aktuálne štatistiky jednotlivých prehliadačov ku koncu októbra si môžete pozrieť nižšie.

Prehliadač Trhový podiel
Chrome 69.25%
Edge 10.22%
Firefox 7.22%
Internet Explorer 5.57%
Safari 3.40%
Sogou Explorer 1.36%
QQ 1.22%
Opera 0.70%
Yandex 0.55%
UC Browser 0.26%

Dáta vyššie odzrkadľujú trhové podiely najpoužívanejších internetových prehliadačov na počítačoch. Aký internetový prehliadač používate Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close