ANDROIDSpravodajstvo

Microsoft Edge pre Android obdržal novú aktualizáciu, ktorá prináša lepšiu integráciu do Androidu Oreo a mnoho ďalšieho

Stále viac a viac populárny internetový prehliadač Microsoft Edge pre Android obdržal ďalšiu väčšiu aktualizáciu. Najnovšia aktualizácia zvyšuje číslo verzie aplikácie na 1.0.0.1552. Aktualizácia prináša zopár zaujímavých zmien, kvôli ktorým sa jednoznačne oplatí aplikáciu čo najskôr aktualizovať.

Najnovšia aktualizácia prehliadača Microsoft Edge pre Androide prináša:

  • Vylepšený režim „Zobrazenie na čítanie“.
  • Zdieľanie odkazov a textu z iných aplikácií priamo do prehliadača Microsoft Edge.
  • Podpora adaptívnych ikon Androidu 8 – Oreo.
  • Vylepšená stabilita, výkon a kompatibilita webových stránok.

Keďže Edge je po novom zdieľaným cieľom pre všetky URL adresy, je jednoduché otvoriť stránku z predvoleného prehliadača aj v prehliadači Edge. Ak zdieľate úryvky z textu, výsledkom bude vyhľadávanie tohto textu vo vašom predvolenom vyhľadávacom nástroji prehliadača Edge.

Podpora adaptívnych ikon pre Android Oreo znamená, že ikona prehliadača Microsoft Edge bude automaticky prispôsobená každému zariadeniu s najnovším operačným systémom Android. To znamená, že pokiaľ používate Samsung, HTC, natívny Android alebo hocijaký iný Android smartfón, ikona prehliadača sa automaticky prispôsobí ostatným ikonám vo Vašom zariadení.

Režim Zobrazenia na čítanie vyzerá stále tak isto. Nie sú v ňom žiadne vizuálne zmeny. Zapnutie tohto režimu nie je zrovna najjednoduchšie a Microsoft ani v tejto aktualizácii nepridal jednoduché tlačidlo pre prepnutie režimu na čítanie aj pri stránkach, ktoré tento režim normálne nepodporujú. Jediným možným riešením je zatiaľ pridanie slovíčka read: do adresy danej webovej stránky.

Pokiaľ si chcete stiahnuť prehliadač Microsoft Edge pre Android alebo jeho najnovšiu aktualizáciu, stačí kliknúť na tlačidlo nižšie, alebo použiť QR kód.

Microsoft Edge
Microsoft Edge

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Microsoft Blog)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Internetové prehliadače Microsoft Edge Microsoft Edge pre Android
Close
Close