Spravodajstvo

Microsoft Edge poráža konkurenciu

Edge je nový internetový prehliadač od Microsoftu (pôvodne označovaný ako „Project Spartan“), o ktorom sme vás informovali už dávnejšie. Microsoft v rámci vývoja tohto prehliadača použil novú technológiu tzv. engine „Charka JacaScript“, ktorá prináša veľmi dobrý výkon, dokonca v benchmarkov porazil aj najrozšírenejší prehliadač Google Chrome, Firefox či Internet Explorer, ktorý v testoch zlyhal na plnej čiare.

Charka engine totiž prešiel výraznou optimalizáciou, ktorá umožňuje efektívne zosúladiť funkcie, ktoré sú definované v JavaScripte bez straty výkonu. Slovami laika, vďaka danej optimalizácie dokáže prehliadač Edge spracovať oveľa väčšie množstvo dát pri rovnakej „námahe“, čo sa odzrkadli napríklad na rýchlosti načítania stránok. Tešiť sa tento prehliadač spolu s danou technológiou môžeme príchodom oficiálneho Windows-u 10 (alebo v prípade ak ste používateľmi Windows 10 TP tak pravdepodobne pri ďalšej aktualizácii).

Benchmarkingový test č. 1 Benchmarkový test č. 2

Zdroj: microsoft-news.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close