SpravodajstvoWindows

Microsoft Edge mierne rastie, Internet Explorer aj naďalej padá

Z najnovšieho reportu z NetShareMarket.net za posledný mesiac vychádza, že popularita internetového prehliadača Microsoft Edge mierne podrástla z 5,33% na 5,48% čo sa však nedá povedať o prehliadači Internet Explorer.

Internet Explorer totiž aj naďalej padá, jeho trhový podiel ešte začiatkom minulého roka bol viac ako 56,43% pričom v priebehu roka postupne klesal až na úroveň okolo 20%, pod ktorú podľa najaktuálnejšieho reportu sa už aj prepadol – 19,71%.

Na druhej strane sa darilo konkurenčnému prehliadaču Chrome, ktorý podrástol o 1,29% na úroveň 57,94%. Na druhej strane mierne klesla popularite internetového prehliadača Firefox, ktorý dnes nájdeme na 11,77% zariadeniach. Safari používa 3,47%. Zbytok tvoria ostatné internetové prehliadače.

Január 2017 57.94% (Chorme) 19.71% (Internet Explorer) 11.77% (FireFox) 5.48% (Microsoft Edge) 3.47%

(Safari)

1.64%

(iný)

Zdroj: NetShareMarket

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close