Spravodajstvo

Prehliadač Microsoft Edge prichádza s ďalšiou skvelou funkciou, ktorú nesmieš prehliadnuť

Stále populárnejší internetový prehliadač Edge, za ktorým stoja vývojári spoločnosti Microsoft, prichádza s ďalšou zaujímavou funkciou.

Internetový prehliadač Microsoft Edge od prechodu na jadro Chromium, ktoré je základom aj najpopulárnejšieho internetového prehliadača Google Chrome, prešlo viacerými zásadnými zmenami. Veľká časť používateľov si po príchode nového prehliadača Edge zvykla na funkcie, ktoré dovtedy nachádzali iba v prehliadači Chrome. Vývojári spoločnosti Microsoft však očividne z prehliadača Edge nechcú urobiť iba ďalšiu kópiu prehliadača Chrome, čo sa odráža aj na zaujímavých funkcionalitách, ktoré sa v prehliadači objavujú. Medzi najnovšie prírastky patrí zabudovaná pokročilá matematická kalkulačka.

Zabudovaná pokročilá kalkulačka

Ako informuje portál Neowin.net, v Edge Canary kanáli sa len nedávno objavila ďalšia zaujímavá funkcia – zabudovaná pokročilá matematická kalkulačka. Na internetovom fóre Reddit upozornil používateľ Leopeva64-2 na dostupnosť tejto funkcie, pričom pridal aj viacero screenshotov tejto funkcionality. Práve tieto obrázky nám poskytujú bližší pohľad na to, že ide o naozaj komplexnú funkcionalitu, ktorú určite ocenia viacerí z vás.

microsoft edge math solver
Zdroj: Reddit – Leopeva64-2

Funkcia je v angličtine označená ako Math Solver a nachádza sa priamo vo vrchnej lište prehliadača pri ostatných rýchlych funkcionalitách, ktoré môžu byť umiestnené do pravej časti vrchej lišty.

Math Solver on Microsoft Edge Canary in action
Zdroj: Reddit / Leopeva64-2

Po kliknutí na samotnú funkciu sa používatelia stretnú s dvomi možnosťami. Do kalkulačky je totižto možné manuálne vložiť nejakú kalkuláciu či iný, zložitejší matematický problém. Druhou možnosťou je vloženie screenshotu s matematickým problémom, ktorý chcete riešiť. Po kliknutí na túto možnosť sa vám zobrazí špeciálny nástroj pripomínajúci funkciu Výstrižok obrazovky v operačnom systéme Windows 10.

Pripomína známe internetové kalkulačky

Funkcia pripomína široko používané zložitejšie matematické kalkulačky ako WolframAlpha, ktorú určite pozná väčšina momentálnych študentov. Samozrejme, funkcia Math Solver je momentálne iba na počiatku svojej cesty a jej funkcie sú momentálne stále obmedzené. Jej plnú silu zrejme spoznáme až potom, čo sa dostane aj do bežných kanálov prehliadača Edge.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close