BezpečnosťSpravodajstvo

Microsoft Edge kopíruje z prehliadača Chrome populárnu funkciu

Microsoft Edge ponúka proaktívnu kontrolu únikov Vašich prihlasovacích údajov naprieč jednotlivými službami

Google Chrome prehliadač obsahuje vcelku veľa „schovaných“ funkcií, z ktorých sú mnohé užitočnými. Nie tak dávno sme Vás upozornili na to, že prehliadač Chrome umožňuje kontrolu Vašich prihlasovacích údajov, či sa nedostali na verejnosť prostredníctvom rôznych únikov z jednotlivých služieb, v ktorých ste registrovaný. Funkciu je možné aktívne využívať v prípade, ak máte nastavené ukladanie hesiel do prehliadača. Dopátrať sa k tejto funkcii je možné prostredníctvom cesty Nastavenia > Automatické dopĺňanie > Heslá > Zobrazenie a správa uložených hesiel v účte > Správca hesiel > Chcek passwords (kontrola hesiel). Podrobný návod ako je možné pracovať s touto funkciou sme Vám priniesli v tomto článku.

Funkcia je už dostupná aj v prehliadača Microsoft Edge Canary

S rovnakou funkciou, akú ponúka aj prehliadač Chrome, prichádza najnovšie aj Microsoft vo verzii prehliadača Microsoft Edge Canary (ide o vývojársku verziu prehliadača). Dopátrať sa k nej je možné po otvorení Nastavení, následne stačí dať vyhľadať „Heslá“ , alebo prostredníctvom cesty Nastavenia > Profily > Heslá > Monitorovanie hesiel.

Microsoft Edge funkcia upozornenia na ukradnute hesla
Zdroj: Vosveteit.sk

Microsoft prostredníctvom svojich stránok ďalej vysvetľuje, že funkcia funguje na tom princípe, že prehľadáva rôzne verejné databázy, ktoré obsahujú úniky prihlasovacích údajov. Spoločnosť konkrétne píše:

„Po zapnutí nástroja Sledovanie hesiel začne program Microsoft Edge proaktívne kontrolovať heslá, ktoré ste uložili v prehliadači, prostredníctvom veľkej databázy známych únikov prihlasovacích údajov uložených v cloude. Ak sa niektoré z vašich hesiel zhodujú s heslami v databáze, informácia sa zobrazí na stránke Monitor hesla.“

V súčasnosti nie je známe, kedy sa funkcia dostane do komerčnej verzie prehliadača Edge. Môžeme ju však očakávať v dohľadnej budúcnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close