APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Microsoft Edge čoskoro dostane ďalšiu návykovú funkciu z prehliadača Chrome

Microsoft pri tejto funkcii našiel inšpiráciu v konkurenčnom prehliadači Chrome. Dostupnou je zatiaľ pre obmedzený počet používateľov v programe Canary.

Približne dva  týždne dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali téme zdieľania kariet medzi počítačovou a mobilnou verziou prehliadača Chrome. Všetko, čo k tomu treba, aby ste mohli túto funkciu aktívne využívať, je byť prihlásený pod rovnakým Google účtom a zároveň mať povolenú synchronizáciu údajov. Tú treba však zvlášť povoliť, ako v počítačovej verzii prehliadača, tak aj v mobilnej.

Funkcia sama o sebe je vcelku návykovou a užitočnou. Obzvlášť, ak napríklad čítate o nejakom softwary, ktorý by ste chceli vyskúšať napríklad na počítači. Jednoducho si odošlete odkaz do počítačovej verzie prehliadača, a môžete ďalej s daným obsahom a softwarom pracovať už na počítači. Samozrejme, funguje to aj opačne.

Microsoft Edge rovnako ponúkne funkcie zdieľania kariet

Vývojári prehliadača Microsoft Edge plynúcim časom prinášajú čoraz viac noviniek do prehliadača. Častokrát sa pritom nechajú inšpirovať prehliadačom Chrome. Nebude tomu inak ani v tomto prípade. Portál windowslatest najnovšie upozorňuje na to, že Microsoft aktívne pracuje na vývoji tejto funkcie.

Portál konkrétne píše, že spoločnosť začala pre verziu prehliadača Microsoft Edge Canary uvoľňovať funkciu zdieľania kariet naprieč zariadeniami. Druhým dychom však dodáva, že funkcia ako taká, je aktuálne dostupnou len pre obmedzený počet používateľov. Slová portálu bohužiaľ musíme potvrdiť. Nám sa túto funkciu zatiaľ nepodarilo aktivovať. Pevne však veríme, že čoskoro sa to zmení.

“Ak chcete používať funkciu „Odoslať na moje zariadenia“, musíte používať Microsoft Edge Canary 92.0.873.0 na počítači a Canary 92.0.870.0 na Androide. Po aktualizácii prehľadávača musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na odkaz alebo kartu a zvoliť možnosť „Poslať odkaz na [názov zariadenia].” píše  Windowslatest.

Microsoft Edge_odoslanie stranky_fumkcia vo vyvoji
Via windowslatest

Potom, ako používateľ odošle stránku, tak na druhom zariadení v prehliadači Edge sa automaticky otvorí odoslaná stránka, ak je aplikácia aktívnou. V prípade smartfónu, používateľ je o tom okrem iného notifikovaný aj v roletke s upozorneniami, kde nájde skratku na odkaz.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close