APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Microsoft Edge bude automaticky blokovať sťahovanie potenciálne „škodlivého softvéru“

Nový Microsoft Edge založený na jadre Chromium ponúkne funkciu, ktorá bude automaticky blokovať sťahovanie softvéru s pochybným renomé.

Spoločnosť Microsoft približne 2 týždne dozadu predstavila „nový“ internetový prehliadač Microsoft Edge, ktorý je založený na jadre Chromium. O novom prehliadači spoločnosť vtedy povedala, že má vyššiu ochranu súkromia, väčšiu mieru produktivity a podobne.

Najnovšie sa vo vývojárskej verzii objavila nová funkcia, ktorú ocenia mnohí z nás. Microsoft zjavne pracuje na funkcii, ktorá by nás mala ochrániť pred softvérom s „pochybným“ renomé. Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak v testových verziách prehliadača sa objavila funkcia, ktorá umožňuje používateľovi blokovať potenciálne nechcené aplikácie. Tie Microsoft opisuje, ako aplikácie s nízkou reputáciou, ktoré sa môžu neočakávane chovať.

Microsoft Edge - ochrana pred nechcenym softverom
Via techspot.com

Pod „neočakávaným“ chovaním si môžete predstaviť napríklad inštaláciu nechceného softvéru na pozadí, spúšťanie skriptov bez vedomia používateľov, spúšťanie reklám a podobne. Tento typ škodlivého softvéru sa častokrát schováva za rôznymi doplnkami, ako sú napríklad panely nástrojov, rôzne rozšírenia „vylepšujúce“ prehliadač a podobne.

Ak by ste si chceli túto funkciu vyskúšať na vlastnej koži už dnes, tak môžete tak spraviť prostredníctvom najnovšej vývojárskej verzie prehliadača, ktorú nájdete na odkaze vyššie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
AdWare Bezpečnosť Chromium malware

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close