fbpx
Spravodajstvo

Microsoft dosiahol svoj najväčší míľnik vo výpočtovej technike. Vyrobil robota, ktorý Vám dokáže podať pivo z chladničky

Spoločnosť Microsoft na momentálne konajúcom sa Summite výskumnej fakulty Microsoftu predstavil robota, ktorý dosiahol zrejme najväčší míľnik Microsoftu v oblasti výpočtovej techniky. Vo videu nám Microsoft ukázal jeho najlepšiu a najvyužiteľnejšiu schopnosť, dokáže Vám podať a priniesť pivo z chladničky! 

Svetový unikát vo svojom obore

Jeho schopnosti nie sú v oblasti robotiky momentálne nijako extrémne výnimočné, teda aspoň tie viditeľné na pohľad. Výnimočný je ale z hľadiska premýšľania. Robot kombinuje lokálne a vzdialené spracovávanie údajov, vďaka čomu dokáže simulovať požadovanú akciu vo virtuálnej realite ešte predtým, ako sa do nej sám pustí. Robot si vďaka tomu dokáže ujasniť, či sa s daným problémom dokáže vôbec vysporiadať. Táto technika je taktiež užitočná pri vykonávaní naozaj zložitých úloh, s ktorými by mal bežný robot značné problémy.

Jeho budúcnosť? Recepcia…

Mnoho robotov vyzerá futuristicky, prichádza s naozaj divnými funkciami, pohybmi a naozaj čudným zmýšľaním. Väčšina z nich totiž nie je určená pre využitie pri bežnom styku s ľuďmi, no to nie je prípad najnovšieho robota od Microsoftu. Už jeho samotný názov Receptionist Assistant Robot naznačuje, že jeho budúcnosť je niekde úplne inde. Podľa Microsoftu by mal robot už čoskoro pomáhať na recepciách v hoteloch alebo vo veľkých spoločnostiach, kde by výrazne uľahčil prácu „ľudských“ recepčných. Robot je navrhnutý tak, aby dokázal zamestnancom pomáhať v takmer každej oblasti, či už je to prinesenie nápojov alebo hľadanie informácií. V budúcnosti by mal taktiež dokázať samostatne verbálne komunikovať s návštevníkmi. Jeho obrovská databáza informácií by mala zabezpečiť to, že bude prakticky múdrejší ako samotný človek, vďaka čomu by slúžil ako malá wikipédia nie len pre samotných návštevníkov, ale aj zamestnancov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube – Microsoft Research)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close