BezpečnosťSpravodajstvo

Microsoft dobieha Chrome. Spoločnosť oznámila, že zvýši frekvenciu aktualizácií pre prehliadač Edge

Edge po vzore prehliadača Chrome, bude aktualizovaný častejšie.

Len niekoľko dní dozadu sme vám priniesli správy, v ktorých sme upozorňovali na to, že spoločnosť Google mení politiku aktualizácií pre prehliadač Chrome. Spoločnosť oznámila, že bude uvoľňovať aktualizácie pre svoj prehliadač svižnejšie. Google konkrétne prezradil, že od verzie prehliadača 94 bude uvoľňovať bezpečnostné záplaty v 2-týždňových intervaloch a nové funkcie, resp. aktualizácie väčšieho charakteru, bude uvoľňovať v 4-týždňových intervaloch.

V závere správy sme písali, že tieto zmeny pravdepodobne ovplyvnia aj viaceré internetové prehliadače využívajúce jadro Chromium. Tak s teraz aj deje.

Microsoft oznamuje svižnejšie aktualizácie pre Edge

Microsoft prostredníctvom svojho blogu oznámil, že po vzore prehliadača Chrome, bude aj on uvoľňovať aktualizácie pre prehliadač Edge svižnejšie. Spoločnosť konkrétne uviedla:

„Ako prispievatelia do projektu Chromium sa tešíme na novú štvortýždňovú kadenciu veľkého cyklu vydávania aktualizácií, ktorú spoločnosť Google ohlásila, aby sme mohli  zákazníkom dodávať inovácie ešte rýchlejšie.“

Microsoft v rámci publikovanej správy ďalej píše, že veľké aktualizácie bude vydávať v pravidelných 4-tyždňových intervaloch, rovnako ako Google. Spoločnosť zároveň ohlásila aj takzvaný „Extended Stable“ režim, v ktorom aktualizácie budú uvoľňované v 8-týždňových intervaloch. Tento režim je primárne určený pre podnikových zákazníkov. V rámci publikovanej správy spoločnosť ďalej dodáva, že v 2-týždňových intervaloch bude uvoľňovať pre podnikových zákazníkov bezpečnostné záplaty a opravy chýb. Čo sa týka bežných zákazníkov, tak spoločnosť bližšie nepriblížila frekvenciu bezpečnostných aktualizácií. Môžeme však očakávať, že bežní zákazníci nebudú ukrátení o tento typ aktualizácií v rovnakom časovom rozpätí.

Očakáva sa, že táto zmena v cykloch vydávania aktualizácií naberie na účinnosti od verzie prehliadača Edge 94, teda v 3. štvrťroku tohto roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close