SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft s ďalším úspechom, umelá inteligencia dokáže rozpoznať ľudskú reč rovnako dobre ako človek

Microsoft patrí medzi najväčších technologických gigantov na svete čo dokazuje každý deň, a v týchto dňoch sa môže pochváliť ďalším úspechom a to v podobe umelej inteligencie ktorá dokáže rozpoznať ľudskú reč na rovnakej úrovni ako človek. Pod pojmom rozpoznania reči si môžete predstaviť prevod hovorového slova do textovej podoby.

Microsoft tento úspech podložil aj na „papieri“ a to prostredníctvom výskumu, v ktorom hlavnú hrali profesionálni zapisovatelia a umelá inteligencia, ktorej sa darilo pri prepise reči do textovej podoby s chybovosťou len 5.9%, čo je porovnateľná, ba v niektorých prípadoch ešte lepšia hodnota, ktorú zaznamenali profesionálnym prepisovateľom.

Microsoft v rámci vývoja tejto technológie samozrejme nekončí a plánuje ju zdokonaľovať aj naďalej. Jej využitie pritom môže byť v nie len v samotných produktov Add to dictionary, ale oveľa širšie, napríklad v domácich robotoch, ktorý by mohli následne vykonávať hlasové povely.

Kde si zase viete vy predstaviť využitie tejto technológie?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close