SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft si dal patentovať elektronický papier, ušetrí vám priestor na stole

Treba priznať, že Microsoft je v poslednej dobe skutočne aktívny. Príkladom môže byť patent rozkladacieho displeja, ale najnovší patent elektronického papier, ktorého cieľom je „odľahčiť“ množstvo papiera, ktorý nevyhnutého pri kancelárskej práci.

Nová generácie elektronického papiera by mala nahradiť súčasný e-ink, ktorý dnes nájdeme napríklad v populárnom zariadení Kindle. Avšak hoci na prvý pohľad sa jedná o veľmi šikovnú technológiu (e-ink), tak pri hlbšom pohľade má jednu veľkú nevýhodu, ktorou je jeho flexibilita a cena.

Microsoft sa však na elektronický papier pozerá z iného uhla – malo by byť totiž možné na ňho nanášať „elektronický inkoust“. Táto technológia by neobsahovala žiadnu elektroniku, batériu ani nič podobné – výsledkom čoho by bola nízka cena a flexibilita materiáliu a zároveň by papier mohol byť znova použiteľný.

Zdroj: MSPU

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close