Windows 10

Microsoft chce z aplikácie Fotografie vytvoriť kvalitný editor videí. Do aplikácie sa časom dostane integrácia Xbox Game DVR

Aplikácia Fotografie prešla v minulosti viacerými podstatnými zmenami. V minulom roku sa do tejto prepracovanej aplikácie dostalo viacero nových funkcií, ktoré rozšírili využiteľnosť tejto aplikácie. S aktualizáciou Fall Creators Update sa do aplikácie dostal celkom postačujúci editor videí, vďaka ktorému si môžete rýchlo a jednoducho vytvoriť zaujímavé video z dovolenky alebo výletu. Microsoft chce ale hranice editoru posunúť o čosi vyššie.

Tentokrát sa chce opäť zamerať na hráčov

Aplikácia Fotografie už v tomto momente podporuje videá v rozlíšení 4K. V spojení s pripravovanou integráciou Xbox Game DVR to bude naozaj vynikajúce prostredie pre upravovanie herných klipov do amatérskej podoby, napríklad keď sa chcete pochváliť svojim kamarátom o vašich herných úspechoch. Samozrejme, žiadne svetové videá s prepracovanými efektami nevytvoríte, no na základné zostrihanie, priame exportovanie klipov a ešte aj podporou 4K videa, určite nenájdete jednoduchší a rýchlejší program, ako práve aplikáciu Fotografie.

Zdroj: windowslatest.com

Klipy a videá budete môcť mazať priamo cez aplikáciu Fotografie

Do aplikácie sa má dostať aj priama integrácia samotných herných klipov a uložených videí. Priamo cez aplikáciu Fotografie by ste tým pádom dokázali staré herné klipy mazať, alebo ich kopírovať priamo na cloudové úložisko atď. Nemuseli by ste sa zbytočne preklikávať medzi viacerými oknami, ale po vytvorení zaujímavého videa, by ste buď klipy vymazali alebo by ste ich iba premiestnili jedným kliknutím, vďaka čomu by ste ušetrili veľa času.

Integrácia Xbox Game DVR je už v týchto momentoch testovaná v útrobách Microsoftu. Medzi bežných používateľov sa tak skoro nedostane, keďže musí byť najprv otestovaná samotnými Windows Insidermi.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Jan Rajnoha)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close