Spravodajstvo

Microsoft Build: Stane sa z Windows-u univerzálna platforma?

Viete si predstaviť Android a IOS aplikácie a hry na Windows Phone zariadeniach? Čoskoro to bude možno realitou. Dnes na evente Micrososft Build sa rozprávalo o možnostiach portovania aplikácií a hier z konkurenčných platforiem prostredníctvom vývojárskeho študia „Visual Studio“, ktoré už dnes podporuje Java a C++ jazyky, ktoré sú typické práve pre Android a IOS. Výsledkom toho bude, že aplikácie a hry nebude potrebné púšťať vo virtuálnom prostredí, ako je tomu napríklad u BlackBerry, ale native-ne, pričom by sa mali automaticky pridávať aj typické funkcie pre Windows zariadenie (napr. tlačidlo BACK a pod.).

Microsoft Build: Stane sa z Windowsu univerzálna platforma?

Sami sme zvedaví ako sa spomínaný nápad bude vyvíjať. Určite sa jedná o pozitívny krok, ktorý mnohí z nás budú vnímať ako výrazný krok v pred.  Avšak otázna bude napríklad samotná funkčnosť. Napríklad transformácie hier, keďže tie sú častokrát oveľa náročnejšie spracované ako aplikácie a nehovoriac o tom, že sú pre nich typické hlavne časté mikrotransakcie, ktoré sú napojené na Google Store .

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close