Spravodajstvo

Microsoft Build: Microsoft ukázal ako bude fungovať transformácia aplikácií

Včera sme vám priniesli novinku týkajúcu sa „mostu“, ktorý bude spájať Android, IOS aplikácie s Windowsom. Tento krok je len logickou cestou, ktorou sa Microsoft vydal, keďže je Windows Phone považovaný za nie celkom plnohodnotný operačný systém vzhľadom na množstvo aplikácií a hier (pozn. autora: ktoré v dnešnej dobe už sú v dostatočnom počte, avšak z hľadiska kvantity proti konkurencií Windows Phone Store je stále „trpaslíkom“), od čoho očakáva Microsoft zvýšený záujem od vývojárov, keďže  „dvomi“ klikmi sa bude dať transformovať aplikácia do Windows Phone Storu.

Dnes sa prostredníctvom Microsoft Build 2015 objavilo video s Agnieska Griling, ktorá je zástupkyňou Microsoftu na pozícií programovej manažérky, v ktorom ukazuje ako bude vyzerať transformácia  Android aplikácií na Windows Phone zariadenia.

Prinesie podľa vás tento krok masívny nárast aplikácií a hier vo Windows Phone Store? Aký to bude mať podľa vás dopad na Windows komunitu?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close