Spravodajstvo

Microsoft Build 2015: pozrite si nové prostredie Windows 10 pre tablety

Microsoft včera predstavil nové rozhranie Windows 10 určené pre tablety. Nové rozhranie umožňuje podľa slov Microsoftu tablet „ohýbať“ na základe situácií, v ktorých ho používate. Vykonané úpravy pri tom boli robené na základe spätnej väzby od užívateľov Windows 10 Technical Preview.

Windows 10 - prostredie pre tablet. Zdroj: Windowscentral.com
Windows 10 – prostredie pre tablet. Zdroj: Windowscentral.com

Ako možno na obrázku vidieť tak na ľavej strane bude umiestnená ponuka Štart (samozrejmosťou bude aj možnosť skrytia ponuky). Čo sa týka dlaždíc tak tie ostali v nezmennej podobne ako sme boli na ne zvyknutí doteraz. Ďalej pribudlo aj tlačidlo „späť“, tak ako tomu je aj na smarfónoch.

Ďalšou novinkou bude aj automatické prispôsobenie v prípade zasunutia tabletu do „dokovacej“ polohy, kedy sa tablet prepne do klasického režimu ako štandardný PC.

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close