SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Microsoft Autheticator zjednotí dvojfázové prihlasovanie, konečne!

Microsoft prostredníctvom svojho blogu niekoľko dozadu oznámil dostupnosť novej aplikácie Microsoft Authenticator, ktorá bude dostupná od 15. augusta pre Windows 10 Mobile zariadenia.

Aplikácia kombinuje to najlepšie z jej „predchodcov“ – Microsoft totiž týmto krokom zjednocuje autentifikačné služby pod jednu strechu. Inými slovami po novom už nebudete potrebovať na overovanie vašej identity dva rôzne prístupy, Microsoft account a Azure AD account. V praxi to teda znamená, že všetko vyriešite z prostredia jednej aplikácie, a zároveň pribudnú aj ďalšie novinky. Medzi nimi nájdeme napríklad zjednodušené prostredie aplikácie, overenie a potvrdenie prístupu z notifikačnej lišty, pre iOS a Android zariadenia pribudne možnosť prihlasovania sa prostredníctvom odtlačkov prstov, podpora pre firemných zákazníkov prostredníctvom certifikátov namiesto hesiel,…

Microsoft Authenticator aplikacia pre windows 10

Ďalej v rámci blogu, v ktorom Microsoft informoval o dostupnosti aplikácie sa dočítate, že Azure Autheticator bude automaticky aktualizovaný a existujúce účty budú aktualizované vez potreby vášho zásahu. Čo sa týka Microsoft účtov tak tie dostanú notifikáciu o dostupnosti aplikácie na stiahnutie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close