SpravodajstvoWindows

Microsoft aktualizuje farebné schémy pre Konzoly. Update prichádza po viac ako 20 rokoch

Microsoft niekoľko dní dozadu oznámil, že po viac ako 20 rokoch sa púšťa do aktualizácie  farebných schém rozhrania Windows Console. Zmeny sa dotknú prostredia Príkazového riadku, PowerShell a Windows Subsystem for Linux.

Tieto zmeny prídu spolu s aktualizáciou Fall Creators Update, dôvod je pritom veľmi jednoduchý. Microsoft týmto krokom reaguje na vývoj monitorov, obrazoviek a moderných technológií, ktoré sa rapídne zmenili za posledné dve dekády. Totiž pôvodne navrhnute schémy neboli pre ne určené a dnes nie sú vhodné na prácu. Napríklad z dôvodu, že splývajú s pozadím.

Zdroj: Microsoft

Ak by ste patrili do skupiny nedočkavcov a nechceli by ste čakať na oficiálnu aktualizáciu Fall Creators Update tak k novým farebným schémam sa môžete dostať pomocou programu Windows Insider, pre ktorých sú od Buildu 16257 dostupné. Vo finále by to malo vyzerať takto:

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky