Spravodajstvo

Microsoft aktualizoval licenčné podmienky, vypne vám nelegálny software

Internetový portál PCauthority si pred pár dňami všimol drobnú zmenu v licenčných podmienkach vo Windows 10 (tzv. EULA), ktoré boli pred pár dňami aktualizované Microsft-om pre. Po novom si Microsoft vyhradzuje právo zablokovať ľubovoľný nelegálny software alebo hardvér, ktorý máte nainštalovaný vo vašom Windows-e 10. Avšak, toto opatrenie sa týka len software-u, ktorý nájdeme vo Windows Store a v rámci účtu Xbox Live.

hackers

Microsoft pravdepodobne týmto krokom chce zatraktívniť nový operačný systém pre samotných vývojárov, ktorí by vďaka tomuto opatreniu mohli získať viac istoty, že ich práca bude aj v konečnom dôsledku zaplatená. Na druhej strane bude zaujímavé sledovať aj reakcie samotných používateľov Windows-u 10 aká bude ich reakcia na tento krok Microsoft-u. Ak by vás zaujímali detaily nových licenčných podmienok viac, tak si ich môžete pozrieť v sekcii 7b „Updates to the Services or Software, and Changes to These Terms“.

Aký je váš názor na takúto razantnú zmenu politiky Microsoft-u, ktorá pomaly, ale isto vyúsťuje k stále väčšej kontrole samotných používateľov?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close