ANDROIDSpravodajstvo

Microsoft aktualizoval Cortanu. Spolupracuje už s inteligentným asistentom Alexa od Amazonu

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie týkajúce sa spolupráce spoločností Microsoft a Amazon na poli inteligentných asistentiek. Táto spolupráca sa mala pretaviť do integrácie hlasových asistentiek Cortana a Alexa do jedného „teľa“. Tak sa teraz aj deje.

Microsoft k včerajšiemu dňu aktualizoval hlasovú asistentku Cortana pre Android zariadenia na najnovšiu verziu 2.9.3. Táto verzia v sebe nesie aj integráciu hlasovej asistentky od Amazonu, ktorú vyvoláte hlasovým povelom „Hey Cortana, open Alexa“.

V rámci zmien sme sa dočkali tiež úpravy UI rozhrania ako aj viacerých vylepšení dostupnýchfunkcionalít. Napríklad v rámci ponuky hamburger menu došlo k prelinkovaniu na Notebook.

Aplikáciu aktualizujete cez odkaz nižšie (je potrebné zmeniť si región na USA). Integrácia Alexy je zatiaľ dostupná len pre Android zariadenia.

Microsoft Cortana – Digital assistant
Microsoft Cortana – Digital assistant

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close