APLIKÁCIE A HRYWindows

Microsoft aktualizoval aplikáciu Mapy

To že aplikácie Here sa čoskoro stratia z Windows obchodu nie je už dnes pre nikoho novinkou, a preto Microsoft musel promptne na vzniknutú situáciu reagovať aktualizáciou natívnej aplikácie Mapy, ktorá je od včerajšieho dňa dostupná.

Offline navigácia Mapy pre Windows 10 Mobile

Najväčšou novinkou v tejto aktualizácii aplikácie Mapy je možnosť viac násobného vyhľadávania. Ako môžete nižšie na obrázku vidieť, odteraz je možné vyhľadávať napríklad reštaurácie, hotely atď. na „rovnakej“ mape bez toho aby ste museli vyhľadať vami zadané požiadavky po jednom.

multi vyhladavanie

Ďalšou významnou novinkou je aj zmena usporiadania ovládacích prvkov, ktoré sú umiestnené buď v hornej lište zariadenia (v prípade využívania aplikácie Mapy na tablete alebo PC) alebo v spodnej časti (v prípade mobilnej verzie aplikácie).

umiestnenie ovladacich prvkov mapy

Medzi ďalšie novinky, ktoré určite uvítate patrí aj offline vyhľadávanie, ktoré ponúka aj alternatívne trasy s možnosťou pridávania poznámok k nim. Tak isto ako u Here navigácii tak aj v Mapách pribudla možnosť zobrazovania aktuálnej rýchlosti ako aj upozornenia v prípade jej prekročenia.

Maps-4

A na záver to najlepšie, aktualizácia priniesla aj úpravu rozhrania aplikácie, ktoré si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

prostredie aplikacie

Zdroj: Microsoft blog

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close