PC HRYŠPEKULÁCIETECH

Microsoft a Sony by sa mali mať na pozore. Google údajne pracuje na vlastnej hernej platforme

O tom, že technologický gigant Google pracuje na vlastnej hernej platforme sa už šepká dlhšiu dobu. Nie je sa ani čomu čudovať, viacero analytikov totiž očakáva, že herný priemysel bude aj naďalej rásť.

Portál Kotaku prišiel s reportom, v ktorom sa odvolávala na viacero nezávislých zdrojov. V rámci neho hovorí o tom, že spoločnosť Google pracuje na vlastnej streamovacej služby ako aj na hernej konzole.

Kotaku píše, že počas tohto ročného eventu Game Developers Conference zástupca spoločnosti Google sa stretol s viacerými dobre známymi spoločnosťami s úmyslom poradiť sa a vymeniť si názory. Údajne výsledkom týchto diskusií bolo to, že Google sa nebude sústreďovať na vývoj hardwaru, ale na streamovacie služby (napr. obdobné riešenie ako je GeForce Now / viď video nižšie). Znamená to, že používatelia nebudú potrebovať až tak výkonné zariadenia, aby si zahrali nové hry. Podstatný v tomto prípade bude internet, prostredníctvom ktorého budú hry streamované z externého zariadenia do vášho počítača.

Na druhej strane sa objavujú aj informácie o tom, že Google pracuje aj na hernej konzole, ktorá podľa všetkého bude priamou konkurenciou pre PlayStation či Xbox zariadenia.

V každom prípade budeme zvedaví ako sa vyvŕbi pravdivosť týchto informácií v budúcnosti. Ak by sa potvrdili, tak s veľkou pravdepodobnosťou by sme mohli byť svedkami významného posunu dopredu v oblasti rýchlosti a stability internetového prepojenia, kde by spoločnosť Google bola bezpochyby silným hnacím motorom. Na konci dňa by tak z toho neťažili len samotní hráči, ale aj bežní používatelia internetu.

Zdroj: Kotaku, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close