APLIKÁCIE A HRYTECHNOLÓGIE

Microsoft a Sony by sa mali mať na pozore. Google údajne pracuje na vlastnej hernej platforme

O tom, že technologický gigant Google pracuje na vlastnej hernej platforme sa už šepká dlhšiu dobu. Nie je sa ani čomu čudovať, viacero analytikov totiž očakáva, že herný priemysel bude aj naďalej rásť.

Portál Kotaku prišiel s reportom, v ktorom sa odvolávala na viacero nezávislých zdrojov. V rámci neho hovorí o tom, že spoločnosť Google pracuje na vlastnej streamovacej služby ako aj na hernej konzole.

Kotaku píše, že počas tohto ročného eventu Game Developers Conference zástupca spoločnosti Google sa stretol s viacerými dobre známymi spoločnosťami s úmyslom poradiť sa a vymeniť si názory. Údajne výsledkom týchto diskusií bolo to, že Google sa nebude sústreďovať na vývoj hardwaru, ale na streamovacie služby (napr. obdobné riešenie ako je GeForce Now / viď video nižšie). Znamená to, že používatelia nebudú potrebovať až tak výkonné zariadenia, aby si zahrali nové hry. Podstatný v tomto prípade bude internet, prostredníctvom ktorého budú hry streamované z externého zariadenia do vášho počítača.

Na druhej strane sa objavujú aj informácie o tom, že Google pracuje aj na hernej konzole, ktorá podľa všetkého bude priamou konkurenciou pre PlayStation či Xbox zariadenia.

V každom prípade budeme zvedaví ako sa vyvŕbi pravdivosť týchto informácií v budúcnosti. Ak by sa potvrdili, tak s veľkou pravdepodobnosťou by sme mohli byť svedkami významného posunu dopredu v oblasti rýchlosti a stability internetového prepojenia, kde by spoločnosť Google bola bezpochyby silným hnacím motorom. Na konci dňa by tak z toho neťažili len samotní hráči, ale aj bežní používatelia internetu.

Zdroj: Kotaku, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky