Spravodajstvo

Microsoft a Samsung sa stretnú na súde. Problémom sú poplatky za patenty

Mnohí z vás si určite pamätajú súdne spory medzi mobilnými gigantmi ako sú Samsung a Apple, ktoré sprevádzali desiatky vyjadrení predstaviteľov týchto spoločností ktorými obviňovali jeden druhého z porušovania patentov. Najnovšia patentová vojna je opäť v réžií Samsungu proti ktorému teraz stojí Microsoft. Problém medzi týmito gigantmi vznikol keď Juho Kórejský Sasmung prestal platiť licenčné poplatky za patenty s odôvodnením, že poplatky, za ktoré sa zaviazal platiť patria Nokií a nie Microsoftu. Dôvodom mala byť akvizícia mobilnej divízie, ktorá sa stala súčasťou Microsoftu.

Kórejský Samsung tieto poplatky platil za každý predaný telefón od roku 2011 a nejednalo sa o malú sumu. Microsoft na týchto licenčných poplatkoch zarábal viac ako na svojom systéme Windows Phone. Medzi ďalšími spoločnostiami, ktoré platia licenčné poplatky nájdeme napríklad aj LG, ACER alebo dnes už známu značku HTC. Rozpor medzi medzi Microsoftom a Samsungom nastal minulý rok po oznámení prevzatia mobilnej divízie Nokie Microsoftom, kedy sa Samsung ohradil, že akvizícia porušuje licenčnú zmlúvu, ktorou boli Nokia a Sasmsung zaviazaní. Hoci Samsung doplatil všetky poplatky, ktoré im vyplývali zo zmluvy, odmietol doplatiť aj úroky, čo sa nepáčilo Microsoftu.

Zdroj: theverge.com, obrázok phonedog.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tip pre vás  Pozrite si fototest zariadení Xiaomi Mi 8 Lite a Redmi Note 7. Ktorý je Vašim víťazom?

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close