Spravodajstvo

Microsoft a Samsung sa stretnú na súde. Problémom sú poplatky za patenty

Mnohí z vás si určite pamätajú súdne spory medzi mobilnými gigantmi ako sú Samsung a Apple, ktoré sprevádzali desiatky vyjadrení predstaviteľov týchto spoločností ktorými obviňovali jeden druhého z porušovania patentov. Najnovšia patentová vojna je opäť v réžií Samsungu proti ktorému teraz stojí Microsoft. Problém medzi týmito gigantmi vznikol keď Juho Kórejský Sasmung prestal platiť licenčné poplatky za patenty s odôvodnením, že poplatky, za ktoré sa zaviazal platiť patria Nokií a nie Microsoftu. Dôvodom mala byť akvizícia mobilnej divízie, ktorá sa stala súčasťou Microsoftu.

samsungmicrosoft

Kórejský Samsung tieto poplatky platil za každý predaný telefón od roku 2011 a nejednalo sa o malú sumu. Microsoft na týchto licenčných poplatkoch zarábal viac ako na svojom systéme Windows Phone. Medzi ďalšími spoločnostiami, ktoré platia licenčné poplatky nájdeme napríklad aj LG, ACER alebo dnes už známu značku HTC. Rozpor medzi medzi Microsoftom a Samsungom nastal minulý rok po oznámení prevzatia mobilnej divízie Nokie Microsoftom, kedy sa Samsung ohradil, že akvizícia porušuje licenčnú zmlúvu, ktorou boli Nokia a Sasmsung zaviazaní. Hoci Samsung doplatil všetky poplatky, ktoré im vyplývali zo zmluvy, odmietol doplatiť aj úroky, čo sa nepáčilo Microsoftu.

Zdroj: theverge.com, obrázok phonedog.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close