Spravodajstvo

Microsoft a jeho patenty

Vojna o zákaznika v nositeľných predmetoch medzi technologickými gigantmi začala už dávno, ale najväčšie ambície ma zďaleka Microsoft, s konkurentmi ako Apple, Fitbit, Nike, Under Armor v zástihu snažiac sa ho dobehnúť. Microsoft najnovšie predstavit Microsoft Band a Microsoft Band 2 (náramky).

Ale konzultanti uvádzajú, že Microsoft chystá veľkú expanziu. Len nedávno zažiadal o 53 patentov na zariadenie nosiace sa na zápastí, 13 patentov ohľadom okuliarov, nosenia na očiach a 619 ďalších patentov vecí, ktoré sa dajú nosiť. Microsoft je jednoznačne rekordérom na celom svete v tejto oblasti, ktorá sa venuje technologickým predmetom na nosenie.

Len pre porovnanie, druhá firma, ktorá ma najviac patentov na nositeľné predmety je Philips (PHG) so 756 patentmi. Apple má napríklad iba 192 takýchto patentov.

 To čo Microsoft chystá robiť s takouto hordou patentov zatiaľ nie je známe, ale môžeme predpokladať, že sa dá očakávať v najbižších rokoch veľká expanzia zo strany Microsoftu.

Ďalšou teóriou je, že ak sa náhodou Applu, Philipsu, alebo Googlu podarí zvíťaziť v niektorých segmentoch na trhu, tak Microsoftu zostane ešte záloha vo forme patentov vo viacerých odvetviach, aby sa mohli rozrastať tam, kde je menej konkurencie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close