SpravodajstvoXiaomi

MI TV LUX: Xiaomi ukázalo televíziu, akú sme doposiaľ ešte nevideli. V predaji bude už o pár dní!

Ide o prvú masovo vyrábanú televíziu svojho druhu na svete

Xiaomi posledné dni bezpochyby zapĺňa plátky viacerých médií. Dôvodov je hneď niekoľko. Jednak to je predstavenie smartfónu Mi 10 Ultra, tak aj postupným uvoľňovaným MIUI 12 aktualizácie pre ďalšie zariadenia, a najnovšie aj vďaka predstaveniu chytrej televízie, akú sme doposiaľ ešte nevideli.

Mi TV LUX Transparent Edition : televízor, aký sme doposiaľ ešte nevideli

Xiaomi prostredníctvom oficiálne stránky blog.mi.com informuje o novo predstavenom televízore Mi TV LUX Transparent Edition, ktorý zaujme na prvý pohľad. Dôvodom je, ako už z názvu vyplýva, že ide o prvý masovo vyrábaný transparentný televízor.  Do ostrého predaja by sa mal dostať už 16.8., pričom stáť bude približne 6100€. Dostupný bude (zatiaľ) na čínskom trhu.

Mi-TV-LUX-OLED-Transparent-Edition__1
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi tento televízor opisuje, ako televízor, ktorý zobrazuje obraz samovoľne „zavesený“ vo vzduchu, ktorý bol predtým viditeľný v rôznych sci-fi filmoch.

Xiaomi ďalej hovorí, že jeho prehľadný 55“ OLED panel má statický kontrast 1 500 000 : 1 a pochváliť sa môže aj nekonečným dynamickým kontrastným pomerom, ktorý ponúka mimoriadne bohatú čiernu a bezkonkurenčný jas.

Prekonáva aj ľudské vnímanie oka

Spoločnosť ďalej prezrádza, že jeho 10-bitový panel je schopný zobraziť 1,07 miliardy farebných kombinácií, čo je ďaleko viac, čo môže ľudské oko vnímať. Xiaomi ďalej dopĺňa, že zobrazovacia frekvencia displeja je 120Hz, pričom mu nechýba technológia MEMC s rovnakou frekvenciou Hz, vďaka ktorej spotrebiteľovi poskytuje plynulejšie a jasnejšie zobrazenie pohybu. Odozva displeju je 1ms, ktorú ocenia hlavne hráči hier, pre ktorých je oneskorenie displeja (ako aj internetu a podobne) kľúčovým.

Mi-TV-LUX-OLED-Transparent-Edition_013.jpg
Zdroj: Xiaomi

Televízor je ďalej vybavený procesorom MediaTek 9650, ktorý je schopný pomocou pokročilých AI algoritmov optimalizovať obraz rôznym podmienkam a špecializovanou optimalizáciou pre 5 hlavných scenárov použitia, pomocou ktorých inteligentne vylepšuje grafiku rozlíšenie pre vytvorenie živých obrázkov.

Xiaomi ďalej vyzdvihuje, že televízor je schopný pomocou technológie AI Master for Audio, inteligentne zistiť typ prehrávaného obsahu, a na základe toho prispôsobiť vhodný zvukový režim (napríklad pre prehrávanie rôznych žánrov filmu, športov, novinových kanálov a podobne). Nechýba samozrejme ani podpora technológie Dolby Atmos.

Mi TV LUX OLED Transparent Edition_07
Zdroj: Xiaomi

Televízor je mimochodom široký len 5,7 milimetra a poháňaný je prispôsobeným rozhraním MIUI. Okrem iného nechýba ani podpora služby Always-On.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close