SpravodajstvoXiaomi

Mi Pad 5 je zaujímavou konkurenciou pre tablety od Apple: Vylepšený multitasking i zaujímavá cena

Mi Pad 5 je oficiálne predstavený a láka zaujímavou výbavou. Pozrite sa na priamu konkurenciu pre iPady od spoločnosti Apple.

Predstavenie od Xiaomi dnes prinieslo viac než len dlhoočakávaný Mi MIX 4 s kamerou pod displejom. Veľkú slávu tiež zožali tablety zo série Mi Pad 5, ktoré prišli hneď v troch verziách. Na trh sa tak dostanú dve verzie s WiFi pripojením i jedna s 5G konektivitou. No už dosť rečí, zaujíma vás výbava priamej konkurencie pre iPady od Apple s atraktívnou cenou? Pozrite sa na ich výbavu sami!

Základ tabletov je rovnaký

I keď na trh prišli tri verzie, rozdiely medzi nimi sú minimálne. Všetky verzie tabletov sú osadené 11″ IPS LCD displejom so 120Hz obnovovacou frekvenciou, poháňa ich operačný systém Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5 pre tablety a k dispozícii sú 4 reproduktory pre prehrávanie zvukov. Chýba však 3.5mm jack a čo sa týka selfie kamery, snímky zhotovíte 8mpx snímačom. Medzi doplnky pre tablety patrí napríklad podpora klávesnice či stylusu. Rozdiely tu však stále sú.

Čím sa líšia tablety zo série Mi Pad 5?

Hlavným rozdielom medzi tabletmi je použitý čipset, kedy v základnej verzii tabletu nájdeme Snapdragon 860. Ďalším rozdielom je batéria. Tá sa v základnej verzii tabletu nachádza s kapacitou 8720mAh a napájaná môže byť 33W nabíjaním. Základný Mi Pad 5 tiež disponuje len jedným snímačom zadnej kamery s rozlíšením 13mpx. K dispozícii bude v dvoch pamäťových verziách, pričom za základnú verziu 6+128GB si spoločnosť vypýta v prepočte približne 260€.

Mi Pad 5 Pro má o niečo navrch oproti základnému modelu. Disponuje čipsetom Snapdragon 870 a batériou s kapacitou 8600mAh. Tá má však podporu až 67W nabíjania. Hlavná kamera pozostáva z dvoch snímačov, hlavný 13mpx snímač tak doplní ešte jeden s rozlíšením 5mpx. Cena základnej verzie 6+128GB štartuje na úrovni v prepočte 330€.

Poslednou verziou je Mi Pad 5 Pro 5G, ktorý okrem WiFi pripojenia ponúkne i možnosť vloženia SIM karty. Tento tablet sa od Pro verzie líši len kamerou, ktorá 13mpx snímač vymení za 50mpx. V konečnom dôsledku tak máme zostavu 50mpx+5mpx. Model bude dostupný v pamäťovom prevedení 8+256GB s cenou na úrovni približne 460€.

Kúpili by ste si v dnešnej dobe tablet i vy? A ktorý by ste si vybrali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close