Spravodajstvo

Messenger by mal ponúknuť možnosť biometrickej autentifikácie. Tieto dáta Facebook neplánuje ukladať na svoje servery

V aplikácii Facebook Messenger by sa mala v budúcnosti objaviť funkcie biometrického overenia. Upozorňuje na ňu známa vývojárka.

Mnohí z nás využívajú viacero spôsobov ako zabezpečiť svoj smartfón, a poniektorí aj samotné aplikácie. Najčastejším spôsobom zabezpečenia zariadenia je pomocou hesla, prípadne pomocou biometrického zabezpečenia, teda pomocou odtlačkov prsto alebo skenu tváre.

Facebook Messenger ponúkne biometrické zabezpečenie

Známa vývojárka Jane Manchun Wong, ktorá sa dlhodobo venuje odhaľovaniu nových funkcionalít v jednotlivých aplikáciách, poukázala prostredníctvom sociálnej siete Twitter na novú funkciu Messengera. V aplikácii objavila časť kódu, ktorú sa jej dokonca podarilo aj aktivovať. Prináša biometrické zabezpečenie do rozhrania aplikácie.

Ako môžete vidieť v statuse vyššie, tak Facebook pracuje na prinesení funkcie Face ID do aplikácie Messenger. Podľa statusu, ktorý vývojárka publikovala, aktuálne aj po aktivácii tejto novej funkcie nie je ešte stále plne funkčná. Môžeme však očakávať, že Facebook zavedenie overenie používateľa prostredníctvom odtlačku prsta, prípadne pomocou tváre. Screenshot zároveň odhaľuje, že aplikácia bude autentifikáciu vyžadovať hneď po tom, ako opustíte aplikáciu a znova ju spustíte, alebo po 1 minúte, 15 minútach či po 1 hodine (pozn. redakcie: v závislosti od preferencií používatelia).

Facebook nebude tieto dáta ukladať na serveroch spoločnosti

Z popisu funkcie ďalej plynie, že  Facebook sa nechystá takto získané dáta ukladať na vzdialené servery spoločnosti. Podľa všetkého autentifikácia bude prebiehať len na úrovni zariadenia. Pevne veríme, že sa nezopakuje situácia ako z minulého roka, kedy spoločnosť získané dáta z dvojfázovej verifikácie využívala za účelom lepšieho cielenia reklamy bez toho, aby o tom používatelia boli riadne informovaní.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close