APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Messenger bez Facebook účtu už nie je dostupný

Spoločnosť Facebook vypla možnosť prihlásenia sa do chatovacej platformy Messenger bez toho, aby ste nemali vytvorený účet na Facebooku.

Možno ste nezaregistrovali, ale spoločnosť Facebook v tichosti vypla možnosť pripojiť s ku komunikačnej paltforme Messenger bez toho, aby ste nemali vytvorený účet na sociálnej sieti Facebook. Donedávna totiž bolo možné prihlásiť sa do Messengera pomocou mobilného čísla, a tak ste mohli byť v kontakte s Vašimi známymi aj bez toho, aby ste boli niekde „extra“ registrovaný. Na tému upozornil portál Venturebeat.com, ktorému toto nové opatrenie potvrdila aj samotná spoločnosť Facebook.

„Ak ste v službe Messenger nováčikom, všimnete si, že na konverzáciu s priateľmi a uzavretie kontaktov potrebujete účet Facebook,“ uviedol hovorca e-mailom. „Zistili sme, že drvivá väčšina ľudí, ktorí používajú program Messenger, sa už prihlasuje cez Facebook a chceme tento proces zjednodušiť…“

Na zmenu upozorňuje už aj hŕstka používateľov na známom fóre Reddit, ktorí sa na tieto zmeny k „lepšiemu“ sťažujú.

Facebook pôvodne túto funkciu pre prvé regióny spustil v roku 2015 a neskôr ju rozširoval ďalej. Podľa portálu Venturebeat táto zmena môže predikovať nadchádzajúce prepojenie viacerých vlastností služieb WhatsApp, Messenger/Facebook a Instagram. Ešte v januári tohto roku sa totiž hovorilo, že sa bude spájať technická infraštruktúra zmieňovaných služieb, čo v konečnom dôsledku môže nanovo definovať spôsob, ako komunikuje medzi sebou takmer 3 miliardy ľudí na celom svete (WhatsApp má viac ako 1,5 miliardy aktívnych používateľov mesačne, zatiaľ čo programy Messenger a Instagram majú viac ako 1,3 miliardy a 1 miliardu).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close