Spravodajstvo

MediaTek predstavuje nové mobilné procesory: Privítajme Dimensity 920 a Dimensity 810

Spoločnosť MediaTek predstavuje nové mobilné procesory, Dimensity 920 a Dimensity 810. Ide o výkonné 5G procesory pre strednú triedu.

Včerajší deň nepatril len spoločnosti Samsung, ktorá predstavila nové vlajkové smartfóny z produktových rád Galaxy Fold a Flip, ale aj spoločnosti MediaTek. Tá na trh uviedla dva nové mobilné procesory, ktoré nájdu využitie najmä v prípade smartfónov strednej triedy.

MediaTek predstavuje nové 5G procesory: Dimensity 920 a Dimesnity 810

Prvým procesorom, ktorý bezpochyby zaujme široké publikum používateľov, je Dimensity 920. Ide o procesor, ktorý sa dodáva so štyrmi jadrami Cortex-A78, ktoré sú schopné dosiahnuť výkon 2.5GHz na každé jadro v kombinácii s ďalšími štyrmi jadrami typu Cortex-A55 s pracovnou frekvenciou do 2.0GHz. Procesor ďalej dopĺňa grafický čip ARM Mali-G68, nechýba podpora úložného priestoru typu UFS 3.1, podpora WiFi AX, Bluetooth 5.2 a samozrejme nechýba ani podpora 5G technológie. Aby sme nezabudli, tak MediaTek pridáva aj podporu pamäťových modulov RAM typu LPDDR5.

Ďalej, proces sa môže pochváliť podporou technológie MediaTek HyperEngine 3.0, čo ocenia najmä hráči mobilných hier. Len pre porovnanie, výkon procesora oproti svojmu predchodcovi, Dimensity 900, narástol o 9%. Rovnako treba spomenúť, že procesor je vyrábaný 6nm technologickým postupom.

MediaTek Dimensity 920
Zdroj: MediaTek

Mediatek Dimensity 810 je druhým procesorom, ktorý spoločnosť uviedla v priebehu včerajšieho dňa na trh. Disponuje štyrmi jadrami Cortex-A76 s pracovnou frekvenciou do 2,4 GHz a ďalšími štyrmi jadrami Cortex-A55. Ďalej sa môže pochváliť grafickým čipom ARM Mali-G57 MC2 a zároveň pridáva podporu pre obrazovky so zobrazovacou frekvenciou do 120 Hz, podporu pamäťových modulov RAM typu LPDDR4X, úložiska typu UFS 2.2 a podporu  kamerových snímačov až do rozlíšenia 64 MP. Rovnako treba spomenúť, že je vyrábaný 6nm technologickým postupom a pochváliť sa môže až o 20% väčším výkonom v porovnaní so svojim predchodcom, Dimensity 800.

MediaTek Dimensity 810
Zdroj: MediaTek

Už asi ako tušíte, tak procesory spoločnosti mieria najmä na segment dostupnejších, ale stále výkonných smartfónov. Čo hovoríte na nové mobilné procesory spoločnosti? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close