SpravodajstvoTechnológie

MediaTek chce byť v oblasti technológie Wi-Fi 7 lídrom. Sľubuje, že technológiu ukážu verejnosti už budúci rok. Čo prinesie?

Na CES 2022 by sme mohli vidieť technológiu Wi-Fi 7. Ukázať by ju mohla spoločnosť MediaTek, svetový líder vo výrobe čipov pre smartfóny.

V súčasnosti v prípade technológie Wi-Fi je najviac diskutovanou technológiou Wi-Fi 6E, ktorá postupne dobýja naše domácnosti. Potrvá však ešte roky, kým pôjde o štandard, ktorý budeme môcť nazvať ako „bežný“ a masovo rozšírený.

V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť MediaTek predstavila nový procesor Dimensity 9000, ktorý má ambíciu kraľovať mobilným čipom. To však nie je všetko, čo bolo povedané a predstavené počas konferencie spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

MediaTek pracuje na technológii Wi-Fi 7

Do pozornosti sa dostala i technológia Wi-Fi, aj keď len okrajovo. James Chen, viceprezident spoločnosti pre marketing uviedol, že chcú byť v oblasti novej generácie technológie Wi-Fi 7 lídrom. Na tému upozorňuje portál techspot.com.

„Budeme sa podieľať na technológii Wi-Fi 7,“ povedal viceprezident pre produktový marketing James Chen. „Chceme byť lídrami.“, dodal.

Ďalej uviedol, že jednou z hlavných dominánt novej technológie bude rýchlosť. Prezradil, že nový Wi-Fi 7 štandard ponúkne 2,4-krát vyššie prenosové rýchlosti v porovnaní s Wi-Fi 6, resp. Wi-Fi 6E, ktorých prenosové rýchlosti si neuveriteľne rýchle. Rýchlosť však nie je všetko, kde sa dočkáme inovácií. MediaTek rovnako sľubuje i nižšie latencie a rovnako uviedol, že vylepšia i technológiu, aby nedochádzalo k vzájomnému rušeniu signálov mimo domova. Ide o problém, s ktorým sa stretávajú najmä ľudia žijúci v bytovkách, kedy sa jednotlivé Wi-Fi kanály od rôznych vysielačov vzájomne rušia.

Chen ďalej prezradil, že spoločnosť má v pláne túto technológiu ukázať širokej verejnosti už v priebehu budúceho roka počas známej konferencie CES. Nepôjde však o finálny produkt. Ako naznačujú dokumenty IEEE, tak finálna verzia štandardu bude komerčne dostupnou pravdepodobne až v roku 2024.

Len pre zaujímavosť, počas konferencie rovnako padla i informácia o prenosových rýchlostiach, ktoré by mohli dosahovať až 40 gigabitov za sekundu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close