APLIKÁCIE A HRYNávody

Máte v reproduktore vášho smartfónu nečistoty, či vodu? Pomocou tejto aplikácie môžete váš reproduktor vyčistiť!

Na vyčistenie reproduktora smartfónu od nečistôt môžete využiť vysokofrekvenčný zvuk, ktorý môžete vytvoriť pomocou špecializovanej aplikácie.

Naše smartfóny môžu byť vystavené nie najvhodnejším podmienkam. Napríklad mnohí z nás ich používajú vo vlhkom, či prašnom prostredí. V prípade smartfónov, ktoré disponujú rôznymi stupňami IP certifikácie, to nie je tak veľký problém. Nie však každý smartfón disponuje zvýšenou odolnosťou voči vniknutiu nečistôt a vlhkosti do teľa zariadenia. Tým najhorším riešením je „pichať“ niečo do priestoru reproduktora a snažiť sa ho vyčistiť. Dôvodom je, že môže dôjsť k jeho mechanickému poškodeniu. Otázkou teda je, ako môžeme šetrne vyčistiť reproduktory smartfónu?

Takto môžete šetrne vyčistiť reproduktor vášho smartfónu

Odpoveď na otázku vyššie je pomocou špecifického zvuku, ktorý môžete vytvoriť pomocou rôznych aplikácií, ktoré nájdete v obchode Play. My vám dávame do pozornosti Speaker Dust Remover – Remove Dust & Improve Sound, ktorú stiahnete z obchodu Google Play zadarmo.

Ako to funguje? Zvuk sa šíri do všetkých smerov z bodového zdroja, ale keď sa zvuková vlna pohybuje cez médium, každá častica média vibruje v dôsledku pohybu svojho najbližšieho suseda. Prvá častica začne vibrovať a druhá častica sa uvedie do pohybu, druhá častica uvedie do pohybu tretiu časticu a podobne. Pomocou vysokofrekvenčných tónov je tak možné vytlačiť drobné nečistoty z oblasti reproduktora. 

V prípade, ak by ste chceli dostať nečistoty a vlhkosť z reproduktora, tak sa vo všeobecnosti odporúča využiť frekvencie okolo 145Hz až 165Hz.  Následne, ako nastavíte túto frekvenciu, tak nastavte čo najvyššiu úroveň hlasitosti a spusťte prehrávanie frekvencie. Ak budete počuť zvuk a v reproduktore budete mať nečistoty a vodu, tak by ste mali zbadať v priebehu pár desiatok sekúnd, až minút, vychádzať z reproduktoru drobné čiastočky nečistôt, či vody. Tiež treba dodať, že sa odporúča frekvencie počas prehrávania mierne upravovať, aby nedošlo len k preskupeniu nečistôt do inej polohy. Okrem iného aplikácia ponúka aj automatický režim, prostredníctvom ktorého viete dostať nečistoty z reproduktora.

Vývojári aplikácie okrem iného dodávajú, že odporúčajú telefón postaviť do zvislého stavu a zároveň tak, aby ste neblokovali nijakým spôsobom výstup z reproduktorov. Vďaka tomu maximalizujete čistenie reproduktora pomocou zvuku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close